Unia pokazała klasę

15.03.2011 00:00 red
25 i 26 lutego zawodnicy MKZ Unia Racibórz wystartowali w dwóch zapaśniczych turniejach.
W Katowicach w kategorii dzieci, młodzików i kadetów pod okiem Jacka Knecia i Piotra Żurawika 29 zapaśników walczyło o tytuł mistrza Śląska, z tego 22  zdobyło  medale.

Grupa dzieci startowała w minizapasach. Poziom zawodników był  bardzo wyrównany ale ostatecznie w klasyfikacji drużynowej ,,Unia” zdeklasowała inne kluby zdobywając pierwsze miejsce.

W tym samym czasie w Pucharze Polski Seniorów Stylu Klasycznym  w stolicy zmagali się najstarsi zawodnicy. Wychowankowie Piotra Szczeponioka pokazali się z jak najlepszej strony. Na czterech startujących zawodników aż trzech walczyło w finale. W najlżejszej kategorii wagowej do 55 kg Dawid Ersetic po trzech walkach wygranych i jednej przegranej walce z Michałem Traczem zdobył srebrny medal. Kolejny zawodnik Mateusz Wanke startujący w kategorii do 66 kg wygrał cztery walki rewanżując się w półfinale za ubiegłoroczne mistrzostwa Polski Danielowi Rutkowskiemu (Olimpijczyk Radom) kładąc go w drugiej rundzie na łopatki. Niestety, Mateusz nie miał szczęścia w walce finałowej,  uległ po zaciętym trzyrundowym pojedynku Edgarowi Melumovowi (Cartusia Kartuzy). Mateusz Wolny startujący w kategorii do 74 kg niestety nie trafił z formą. Wygrał dwa pojedynki i dwa przegrał, po czym został sklasyfikowany na 10 pozycji.

Najcięższą kategorię do 120 kg zdominował Kamil Błoński wygrywając cztery walki i nie dając najmniejszych szans w finale Michałowi Orzechowskiemu (Olimpijczyk Radom). Kamil wygraną zapewnił sobie wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą w Dortmundzie.