Victoria po stronie Krzanowic

15.03.2011 00:00 red
Najlepszą zawodniczką MVP sobotniego meczu została przyjmująca Klaudia Nagler, w drugim spotkaniu MVP meczu wybrana została przyjmująca Barbara Otlik.
12 i 13 marca siatkarki UKS Krzanowice rozegrały dwa spotkania barażowe z VC Victoria MOSiR Cieszyn, których stawką było utrzymanie w II lidze siatkówki kobiet.

Zawodniczkom z Krzanowic do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego zwycięstwa, ponieważ w barażach o utrzymanie gra się do trzech wygranych spotkań. Siatkarki UKS Krzanowice górowały nad swoimi rywalkami w obydwu spotkaniach, które wygrały 3:0 i 3:1. W pierwszym meczu gospodynie rozgromiły przeciwniczki wygrywając łatwo w trzech setach do  14, 15 i 18. Przewaga była tak miażdżąca, że trener mógł dać pograć rezerwowym zawodniczkom, które sobie radziły z mało wymagającym przeciwnikiem. W drugiej potyczce tych zespołów siatkarki z Krzanowic poczuły się tak pewnie, że dawały pograć przeciwniczkom. – Po wygranym pierwszym secie dałem pograć rezerwowym zawodniczkom i gra zespołu się trochę posypała, nie z winy wprowadzonych siatkarek – stwierdził Tomasz Kuziak trener GS UKS Krzanowice. W trzecim secie siatkarki z Cieszyna się trochę rozegrały i wygrały seta do 22. – W czwartym wprowadziłem pierwszą szóstkę i prowadziliśmy już 20:6 by ostatecznie wygrać 25:14. Ważne, że wygraliśmy,  bo we wtorek wyjeżdżamy na finał mistrzostw Polski juniorek, gdzie zawodniczki mogą zagrać bez obciążeń – dodaje trener.

GS UKS Krzanowice – VC Victoria MOSiR Cieszyn (25:14, 25:15, 25:18) 3:0
GS UKS Krzanowice: Magdalena Sławik (3 pkt.), Barbara Otlik (6), Magdalena Bahryj (4), Aleksandra Baron (8), Klaudia Nagler (11), Weronika Sławik (3), Karolina Daniszewska – libero oraz Agnieszka Breitschedel (6), Sylwia Balcer (2), Magdalena Śmieja, Karolina Wittek, Małgorzata Łyczko – libero.

GS UKS Krzanowice – VC Victoria MOSiR Cieszyn (25:13, 25:20, 22:25, 25:14) 3:1
GS UKS Krzanowice: Magdalena Sławik (7 pkt.), Barbara Otlik (14), Magdalena Bahryj (7), Aleksandra Baron (12), Klaudia Nagler (10), Weronika Sławik (7), Karolina Daniszewska – libero oraz Agnieszka Breitschedel (7), Magdalena Śmieja, Sylwia Balcer.