Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

4000 metrów do złota

12.10.2010 00:00 red
W klasyfikacji drużynowej zespół z Raciborza zajął wysokie trzecie miejsce, za Oleckiem i Poznaniem
Od 1 do 3 października odbywały się w Raciborzu Indywidualne, Drużynowe i Sztafetowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 75 zawodników z 10 klubów sportowych niesłyszących z Olecka, Wejherowa, Sławna, Warszawy, Lublina, Krakowa, Poznania, Łukowa i Raciborza. Biegi indywidualne rozgrywane były w 3 kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt: do 16 lat, do 19 lat i seniorów. W kategorii do lat 16 najlepszy z raciborzan był Maciej Morawiec, który zdobył brązowy medal na dystansie 2000 m. W kategorii chłopców do lat 19 złoto na dystansie 4000 m wywalczył Bartosz Borek z Odry Racibórz, pokonując po zaciętej walce Adriana Marcinkiewicza z Olimpijczyka Olecko – obaj są członkami kadry narodowej niesłyszących w lekkiej atletyce z zawodnikiem. W tej samej kategorii czwarty był Mateusz Małyska z Odry Racibórz. Martina Komander, która specjalizuje się w krótkich dystansach i jest wicemistrzynią Polski w biegu na 100 i 200 m dziewcząt do lat 19, zajęła w kategorii dziewcząt do lat 19 czwarte miejsce. W biegu sztafetowym 4 x 1000 m drużyna z Raciborza pobiegła w składzie: Małyska, Milej, Pomietło, Borek. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi Kazimierza Grycmana, który prowadzi sekcję lekkoatletyczną w Odrze Racibórz.

Zawody przygotował i prowadził prezes SKSG  Odra Krzysztof Krętosz. – Zawodnicy biegali  na terenach leśnych powiatu raciborskiego. Mistrzostwa były zorganizowane przez Szkolny Klub Sportowy Niesłyszących Odra Racibórz, w ramach kalendarza imprez centralnych Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Lublinie. Impreza udała się dzięki wspaniałej w ten dzień słonecznej pogodzie oraz dobrej organizacji – dodaje  Krzysztof Krętosz.