Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Czterech jeźdźców samorządu

12.10.2010 00:00 red
Obok Mirosława Lenka, Roberta Myśliwego i prawdopodobnie Tomasza Kusego kolejnym kandydatem w wyborach na prezydenta Raciborza będzie wiceprzewodniczący rady miasta Piotr Klima. 56-letni farmaceuta reprezentuje „Porozumienie samorządów”.
Lenk i Myśliwy oficjalnie przyznają, że wystartują w wyborach. Wspólny kandydat Komitetu Obywatelskiego Raciborzan (m.in. PiS i Oblicza) jeszcze nie został podany, choć kontrkandydaci twierdzą, że będzie nim Tomasz Kusy. On sam mówi „oczekuje się tego ode mnie”, ale zastrzega, że KOR poda nazwisko kandydata w oficjalnym komunikacie do mediów. W tym tygodniu decyzję o kandydowaniu podjął Piotr Klima.
 
Reprezentuje Komitet Wyborczy „Porozumienie Samorządów”, który w Raciborzu tworzą: Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „Dobro Ojczyzny”, Związek Sybiraków, Związek Wypędzonych z Kresów, Związek Żołnierzy AK,  Klub Inteligencji Katolickiej, 2 koła Związku Emerytów i Rencistów oraz PSL. Klima został reprezentantem tego komitetu w wyborach prezydenckich, konkurując z Józefem Sadowskim i Markiem Gruszką.
 
– Poczuwam się do odpowiedzialności za bieżącą kadencję samorządu jako wiceprzewodniczący rady. Chcę jednak znacznie większego udziału w rządzeniu miastem, a byłem znacząco ograniczany w działalności. Widać nie byłem potrzebny koalicji rządzącej – uważa Piotr Klima. To rodowity raciborzanin, wywodzi się z kolejarskiej rodziny. Założyciel Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu, radny miejski dwóch kadencji. Z żoną Hanną prowadzi w mieście dwie apteki.
 
(ma.w)
  • Numer: 41 (960)
  • Data wydania: 12.10.10