Unia zrobiła je na Czarno

07.09.2010 00:00 WiZ
Agnieszka Winczo w tym spotkaniu dołożyła dwie bramki do swojej kolekcji i z sześcioma bramkami jest najlepszą snajperką w ekstralidze kobiet.

Aktualne mistrzynie Polski RTP Unia nie dały żadnych szans byłym mistrzyniom z Sosnowca. W czwartej kolejce ekstraligi kobiet mistrz Polski RTP Unia Racibórz na własnym stadionie gładko pokonał drużynę Czarnych Sosnowiec 6:0 (1:0). Aktualne mistrzynie Polski nie dały żadnych szans byłym mistrzyniom z Sosnowca. W pierwszej połowie gospodynie waliły głową w mur i oprócz bramki Agaty Mańczyńskiej w 21 minucie na 1:0, nie zdobyły gola. Chociaż miały okazje, nie mogły ich wykorzystać. Worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej połowie spotkania, kiedy trener Trawiński wprowadził do gry Katarzynę Krupę i Agnieszkę Pencherkiewicz i dokonał zmian w ustawieniu drużyny. Unitkom po przerwie pomogło zmęczenie przeciwniczek, które nie wytrzymały trudów i szybkiego tempa spotkania. Był to typowy mecz do jednej bramki, w którym lepszy okazał się faworyt.

RTP Unia Racibórz – Czarni Sosnowiec 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Agata Mańczyńska 21, 2:0 Agnieszka Winczo 57, 3:0 Patrycja Pożerska 58, 4:0 Patrycja Pożerska 79, 5:0 Agnieszka Winczo 89, 6:0 Anna Sznyrowska 90.

RTP Unia Racibórz: Dorota Wilk, Hanna Konsek, Marlena Hajduk (Agnieszka Pencherkiewicz 46), Agnieszka Mika, Agata Mańczyńska (Andrea Kreckova 65), Patrycja Pożerska, Aleksandra Sosnowska (Katarzyna Krupa 46), Patrycja Wiśniewska, Anna Żelazko (Dominika Maciaszczyk 72), Agnieszka Winczo, Anna Sznyrowska.

Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz – Słaba była pierwsza połowa, szczególnie w obronie, gdzie piłkarki robiły dużo prostych błędów. Tak nie możemy grać, bo lepsza drużyna to wykorzysta. W przekroju całego meczu przewaga była po naszej stronie, szczególnie w drugiej połowie. Dużo graliśmy piłką na jeden kontakt, konstruowaliśmy niezłe akcje. Piłkarki z Sosnowca osłabły w drugiej połowie, co ułatwiło nam zadanie.