Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

O krok od podium

03.08.2010 00:00 red
Michał Obruśnik, chociaż zajął najbardziej nielubianą pozycję przez sportowców, to został doceniony przez  Polski Związek Szachowy, który  nominował raciborskiego szachistę na Mistrzostwa Europy do Batumi w Gruzji.

Od 25 do 28 lipca w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich, w których wzięło udział 747 zawodników w wieku od 8 do 18 lat.  Michał Obruśnik z Silesii Racibórz, startujący w kategorii do 18 lat, wywalczył 4 miejsce.
 – Klub Szachowy Silesia Racibórz reprezentowało dwóch juniorów – Michał Obruśnik i Kacper Polok – powiedział Joachim Obruśnik, prezes KSz. Silesia Racibórz. Michał, który przyzwyczaił nas już do znakomitych wyników i tym razem potwierdził, że należy do ścisłej czołówki najlepszych juniorów w Polsce. Niestety pech go nie opuszcza i kolejny raz do podium brakło niewiele. Mimo, że Michał wygrał 5 partii, 3 zremisował i tylko 1 przegrał, o brązowym medalu decydowała dodatkowa punktacja, ponieważ dwóch zawodników miało tyle samo punktów meczowych. O poziomie niech świadczy fakt, że pierwszych pięciu zawodników dzieliło zaledwie 0,5 punktu. To kolejny start, w którym junior z Raciborza potwierdza swoją przynależność do czołówki krajowej. Drugi z naszych reprezentantów, Kacper Polok, w grupie do 16 lat zajął 13 miejsce. Jego występ też należy ocenić bardzo pozytywnie. – Tak duża liczba młodych szachistów nie jest przypadkowa i świadczy o rosnącej popularności jaką cieszą się szachy w Polsce – dodaje Joachim Obruśnik.
Kolejnym startem juniora z Silesii będzie bardzo silny międzynarodowy turniej open, który odbędzie się w Rewalu w drugiej połowie sierpnia. Wystąpi tam wielu bardzo silnych seniorów z Polski i  zagranicy, oraz prawie cała czołówka juniorów. We wrześniu w katowickim spodku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów, w których Michał Obruśnik wraz ze swoimi starszymi kolegami z Silesii, będą rywalizować w rozgrywkach I ligi.