Siarczysty mróz nie przeszkadza Janowi Deńcy

02.02.2010 00:00 ma.w
Jan Deńca z LKS Rudnik i Kazimierz Grycman z Ciechowic wygrali swoje kategorie wiekowe w biegu o Puchar Burmistrza Pszowa.
Dla biegacza nie ma złej pogody jest tylko niewłaściwie dobrany ubiór – uważa najsłynniejszy maratończyk w powiecie Jan Deńca. W towarzystwie kilkunastu kolegów z powiatu pobiegł w Pszowie i był w kat. M-50 pierwszy na mecie.

W miniony weekend wystartował w biegu na 10 km o Puchar Burmistrza Pszowa. – To była wymagająca trasa po głębokim śniegu, w terenach leśnych i przy 17 stopniowym mrozie – wspomina biegacz z Rudnika. Rywalizował w gronie 117 zawodników.

13 pasjonatów biegów reprezentowało Raciborszczyznę. Robert Antczak z UKS Pietrowic Wielkich zajął w zawodach drugie miejsce. Deńca z LKS Rudnik i Kazimierz Grycman z Ciechowic wygrali swoje kategorie wiekowe M-50 oraz M-30, a Andrzej Grzesik z Siedlisk był drugi w kat. M-40.

Ponadto bieg ukończyli: Franciszek Wyszkoń z Łańc, Jacek Żółtański, Jan Nowak, Jarosław, Fijałkowski, Mariusz Rębacz, Piotr Kaszta, Marlena Wołczyk z Raciborza, Mariusz Wyszkoń z Kornowaca, Joachim Czech z Babic.

W grudniu ubiegłego roku wielu z wymienionych biegaczy startowało również przy trzaskającym mrozie w 25 Ogólnopolskim Biegu Ulicznym na dystansie 15 km w Strzelcach Opolskich.