Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Najlepsze drużyny

02.02.2010 00:00 WiZ
Po pierwszym meczu wiedziałem, że jest szansa powalczenia o zwycięstwo w finale – powiedział Lesław Dwornicki, opiekun Gimnazjum nr 1
26 stycznia w Gimnazjum nr 3 w Raciborzu odbyły się mecze finałowe rozgrywek piłki siatkowej chłopców z udziałem: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Dwujęzycznego.
 
Turniej finałowy wygrała niespodziewanie drużyna G1,  która pokonała w decydującym meczu faworyta tych rozgrywek G3 2:1. Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamil Świętek, Patryk Smuda, Paweł Pławecki, Dominik Paprotny, Tomasz Figurniak, Jakub Bąkowski, Bartłomiej Rolnik, Kamil Morcinek, Bartłomiej Rządowski i Mikołaj Zawada. Opiekunem był Lesław Dwornicki.
 
– W naszej drużynie brakowało sześciu zawodników z pierwszego składu, w tym najlepszego Krystiana Guni. Zagraliśmy słabe spotkanie, a przeciwnik zagrał poprawnie, tak jak najlepiej mógł. W tea - breaku, który przegraliśmy 16:14, mieliśmy piłkę setową i jej nie wykorzystaliśmy. Spotkanie było bardzo wyrównane. Zadecydowała jedna piłka – podsumował Witold Galiński, opiekun drużyny Gimnazjum nr 3.
 
– Jestem mile zaskoczona, ale po cichu liczyliśmy na drugie miejsce. Myślę, że chłopcy są zadowoleni, grali pierwszy raz i awansowali do finału. W eliminacjach graliśmy bardzo wyrównane spotkania z G1 i G3 – podzieliła się opinią Joanna Sokołowska, opiekun drużyny Gimnazjum Dwujęzycznego.
 
– Chłopcy poprawnie zagrali zagrywką, słabiej w obronie. W wyrównanym meczu zagrały drużyny na podobnym poziomie. Nie było dużo ataków, o wyniku spotkania zadecydował odbiór i zagrywka. Po pierwszym meczu wiedziałem, że jest szansa powalczenia o pierwsze miejsce – powiedział Lesław Dwornicki, opiekun Gimnazjum nr 1.
 
Wyniki wszystkich meczy:
G1 – GDW 2:0
G3 – GDW 2:0
G1 – G3 2:1
 
Końcowa klasyfikacja finału rozgrywek piłki siatkowej chłopców:
1 G1
2 G3
3 GDW
 
WiZ
  • Numer: 5 (929)
  • Data wydania: 02.02.10