Aldona na podium

02.02.2010 00:00 ma.w
Tancerze „Źródła” zaliczyli udane występy na turnieju w Wieliczce.
16 i 17 stycznia odbył się VI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego. Tańczyli tam raciborzanie.

W sześciu kategoriach wiekowych wystartowało 99 par. Racibórz reprezentowały pary Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. – Nasi tancerze z pewnością mogą zaliczyć swój start do udanych – cieszy się Ewa Miłkoś reprezentująca stowarzyszenie.

W I kategorii wiekowej VI miejsce zdobyli debiutanci: Łukasz Kołodziej i Dagmara Panicz. W IV kategorii wiekowej IV miejsce zajęli: Tobiasz Zuber i Monika Maryszczak, zaś drugie Przemysław Duda i Aneta Owsiak.

Równie wysoką lokatę wywalczyła para z VI kategorii wiekowej. Na trzecim miejscu podium stanęli Arkadiusz Adamek i Aldona Krupa-Gawron. Finałowe zmagania odbywały się w Komorze „Warszawa” w Kopalni Soli „Wieliczka”. – Zarówno dla uczestników jak i widowni była to wielka atrakcja – zapewnia Ewa Miłkoś.

W lutym tancerze „Źródła” jadą na obóz artystyczny w Łodygowicach i turniej do Puław.