Niepokonani obronili tytuł

26.01.2010 00:00 WiZ
Pierwsze miejsce dla niepokonanej drużyny gospodarzy, która będzie reprezentować gminę Krzyżanowice na zawodach powiatowych.
W dniu 19 stycznia w Krzyżanowicach został rozegrany gminny turniej piłki siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z gminy Krzyżanowice: Bieńkowice, Chałupki, Tworków i gospodarz Krzyżanowice. Po przywitaniu zawodników przez gospodarza imprezy i jednocześnie opiekuna reprezentacji Krzyżanowic Krzysztofa Popławskiego, oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Grzegorz Utracki, dyrektor GZOKSiT.

Losy kolejnych trzech miejsc rozstrzygały się dopiero w ostatnim meczu, w którym grały drużyny Tworkowa i Bieńkowic. Walka o drugie i trzecie miejsce była bardzo zacięta do ostatniej piłki. Pierwszego seta wygrał Tworków 19:25, a drugiego Bieńkowice 25:15. W trzecim, decydującym secie przy stanie 14:11 trzech piłek meczowych nie wykorzystał Tworków. Drużyna z Bieńkowic skutecznie się wybroniła i doprowadziła do remisu 14:14. Następnie piłkę meczową miał Tworków, której nie wykorzystał i ostatecznie seta wygrał zespół z Bieńkowic 18:16, kończąc mecz wynikiem 2:1. Tym zwycięstwem Bieńkowice wywalczyły 2 miejsce w turnieju.