Raciborzanka na medal

26.01.2010 00:00 WiZ
W Halowych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się na kortach tenisowych Górnika Bytom, w kategorii kadetów do lat 16, zawodniczka TKKF „Rafako” – MKS Victoria Racibórz Ewa Galicka zdobyła brązowy medal.
Tenisiści z Raciborza rozpoczęli sezon zimowy i nadal trenują i rozgrywają swoje zawody na hali sportowej. Zniecierpliwieni kibice czekają na starty w przyszłych zawodach, w których startować będą nasi tenisiści. Tenisiści startowali w następujących zawodach, w których osiągali znaczące sukcesy:

Halowe Mistrzostwa Śląska odbyły się na kortach tenisowych Górnika Bytom, w kategorii kadetów do lat 16, zawodniczka TKKF „Rafako” – MKS Victoria Racibórz Ewa Galicka zdobyła brązowy medal. W pierwszym meczu pokonała Klaudię Blau (Zabrze) 6:1,6:0, w drugim rozstawioną z nr 4 Monikę Majka (Chorzów) 6:3, 6:0. W półfinale przegrała z  rozstawioną z nr 2 Annę Krypner (Bytom) 6:4,6:2, która aktualnie jest na 27 miejscu w Polsce. Jakub Zielonka z MKS Victoria Racibórz dotarł aż do ćwierćfinału, w drugim meczu pokonał Łukasza Niciejewskiego z Górnika Bytom rozstawionego z nr  4  6:3, 5:7, 6:4 i uległ w trzecim meczu Michałowi Szymczykowi z Chorzowa rozstawionego z nr 7.

– Jestem bardzo zadowolony z sukcesu i postawy Ewy Galickiej. Ewa bardzo dobrze się rozwija i może być lepsza od swojej starszej siostry Marty, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal w drużynowych mistrzostwach Polski - skomentował Henryk Swoboda, trener TKKF Rafako. W świątecznym turnieju w tenisie, w którym mieli uczestniczyć tenisiści z Czech. – Zawodnicy z Czech nie mogli dojechać. Powodem ich nieobecności była choroba,  dlatego postanowiliśmy rozegrać turniej deblowy – powiedział Henryk Swoboda.

Do rywalizacji przystąpiło 10 zawodników do lat 12, z których każdy z nich rozegrał po 4 mecze. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Karol Ostrowicz, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła Wktoria Mielczarek, trzecie Denis Mikiewicz, a Kamila Soch i Krzysztof Orczyk zajęli razem 4 miejsce. – Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i pączki ze słodyczami, a najlepsi puchary i statuetki. Poczęstunek dla zawodników przygotowywali rodzice z własnych wyrobów – dodał Swoboda. Trener nie krył zadowolenia z udanej imprezy i poziomu zawodów, a szczególnie z Wiktorii Mielczarek, która zrobiła duże postępy w grze.