Dreszcze w walce o drugie miejsce

19.01.2010 00:00 red
Mini piłka siatkowa dziewcząt – zawody gminne.
W piątek 15 stycznia w Bieńkowicach odbyły się gminne zawody  Mini Piłki Siatkowej dziewczyn. Udział wzięły wszystkie szkolne reprezentacje gminy Krzyżanowice.

– Zawody w Bieńkowicach rozpoczęły siatkarski styczeń  w szkołach naszej gminy. Po dziewczynach zmierzą swoje siły także chłopcy, oraz ich starsi koledzy i koleżanki z gimnazjum – informuje Piotr Jeziorski ze szkoły w Tworkowie.

Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Prawdziwy dreszczowiec o drugie miejsce stoczyły siatkarki z Krzyżanowic i Tworkowa. Pierwszy set wygrał Tworków, drugi Krzyżanowice. W trzecim, decydującym, lepiej rozpoczęły dziewczyny z Tworkowa prowadząc na początku seta 5:2.

Po stracie zagrywki na prowadzenie 9:6 wyszły Krzyżanowice. W końcówce seta 14:11 prowadził znów Tworków. Jednak walczące do końca dziewczyny z Krzyżanowic doprowadziły do remisu 14:14.  Po zdobyciu piętnastego punktu siatkarki z Tworkowa cieszyły się już ze zwycięstwa, zapominjąc o dwupunktowej przewadze, jaka obwiązuje w siatkówce. Po krótkiej przerwie, spowodowanej radością ze zwycięstwa znów był remis 15:15. Dwa kolejne punkty zdobył Tworków, który ostatecznie wygrał 17:15, zapewniając sobie tym zwycięstwem 2 miejsce w zawodach. Pierwsze miejsce zajęła niepokonana drużyna gospodarzy, która będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.