Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Tokarski jest perełką Victorii

19.01.2010 00:00 WiZ
Utalentowany zawodnik Krzysztof Tokarski potwierdził swoje możliwości, zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny. Katarzyna Nawaryńska mile zaskoczyła i popłynęła po srebro i brąz.
W zawodach brało udział 450 pływaków z całego kraju. Z Victorii Racibórz wystąpiło 6 zawodników: Katarzyna Rogacz, Kamila Wiśniewska, Katarzyna Nawaryńska, Krzysztof Tokarski, Dawid Kubasa, Robert Niestrój. Nawaryńska zdobyła srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2.22.45 min i brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 31.16 sek. Do złota zabrakło jej 0,49 sekundy.
 
– Bardzo się cieszę z postawy i osiągnięć Katarzyny Nawaryńskiej, sprawiła ogromną niespodziankę. Chociaż dobrze prezentowała się na lidze sms, to start na mistrzostwach Polski wiąże się z presją i obciążeniem dla młodej zawodniczki. Kasia jest młodą, ambitną i obiecującą zawodniczką, która bardzo dobrze się rozwija – skomentowała Ewa Lewandowska, trenerka Katarzyny Nawaryńskiej.
 
Krzysztof Tokarski, rekordzista Polski juniorów 13-letnich na 100 m stylem klasycznym, popłynął po złoto na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i wygrał z czasem 1.08.62 min. Do kolekcji złota na dystansie 100 metrów, dołożył złoto na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem klasycznym z czasem 2.31.33 min wyprzedzając drugiego na mecie o 1,77 sekundy. Na 50 m stylem klasycznym z czasem 31.56 sekund zdobył srebrny medal.
 
– Przegrał złoto o 0.01 sekundy, zrobił błąd przy nawrocie, co kosztowało go złoty medal. Krzysztof Tokarski jest solidnym zawodnikiem, który wyznacza sobie cele i je realizuje. On się ma cieszyć tym co robi, poprawiać rekordy życiowe. Wszyscy bardzo dobrze się zaprezentowali na tych mistrzostwach – podsumowała Maria Gawliczek, trenerka Krzysztofa Tokarskiego.
 
Utalentowany pływak Krzysztof Tokarski ma 14 lat, bardzo dobre warunki fizyczne, 184 cm wzrostu. Jest rekordzistą Polski juniorów 13-letnich na 100 m stylem klasycznym z czasem 1.06.90, który ustanowił 18 grudnia podczas zawodów w Oświęcimiu na Otwartych Mistrzostwa Województwa Małopolskiego „Bijemy rekordy”. – Krzysztof Tokarski to wychowanek Ewy Sienkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 15, od września 2009 roku przeszedł do SMSu i trenuje z Marią Gawliczek. Ma dobre warunki fizyczne, jest talentem na miarę Katarzyny Dulian, która pływała w stylu klasycznym – mówił Piotr Krużołek wicedyrektor ds. sportu w ZSOMS.
 
 – Jestem mile zaskoczona wynikami, jakie prezentuje Krzysztof Tokarski. Wiedziałam, że jest w stanie bić rekordy i zdobywać medale mistrzostw Polski, ale jego wyniki mnie zaskakują. Byłam pierwszą osobą, która wprowadziła go w styl klasyczny. Jestem z tego dumna, że udało mi się go przekonać i zmobilizować do stylu klasycznego, bo przedtem pływał stylem wolnym. Dobrze sobie radził także stylem zmiennym, wzrostem przebijał innych zawodników, zobaczył, że można i potrafi. Jest bardzo dobrym i łatwym do współpracy zawodnikiem, także dobrym uczniem.  Ma także inne cele w życiu, wie, czego chce i do czego może dojść. Różnie przedtem było, były wzloty i upadki, ale zmierza w dobrym kierunku. Jest „perełką Raciborza” na miarę talentu Krzysztofa Wróbla mistrza Polski na 100 i 200 metrów stylem klasycznym i Artura Kapuścika, który także w stylu klasycznym zdobył srebro na 100 metrów – powiedziała Ewa Sienkiewicz trenerka pływaków w SP 15.
 
WiZ
  • Numer: 3 (927)
  • Data wydania: 19.01.10