Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Mało kto zna tyle kolęd co przedszkolaki

19.01.2010 00:00 e.Ż
IV Gminny Konkurs Kolęd odbył się 12 stycznia w przedszkolu w Wojnowicach.
– Już czwarty raz przewodniczę jury i muszę przyznać, że z roku na rok śpiewacie lepiej. Dziś było przepięknie. Rzadko się zdarza, żeby dzieci w waszym wieku tyle zwrotek kolęd znały – chwaliła młodych wykonawców Ewa Gotzmann, przewodnicząca jury. Wystąpiły dzieci z przedszkoli w Bojanowie, Borucinie, Krzanowicach, Pietraszynie i Wojnowicach. Wykonawców oceniano w dwóch grupach wiekowych. Śpiewały zarówno maluszki jak i starszaki. Były tradycyjne polskie kolędy, ale nie zabrakło również utworów w języku angielskim czy niemieckim. Jury uznało, że wszystkie dzieci zasłużyły na pierwsze miejsce, dlatego każde otrzymało dyplom i pluszową maskotkę. Nagrody ufundował burmistrz i Rada Rodziców. Cztery osoby, których występy szczególnie zachwyciły członków komisji, nagrodzono „pierwszym miejscem z wyróżnieniem”. Byli to: Rafał Pohlmann, Julia Pośpiech, Katarzyna Kulig i Zuzanna Świtalska. Wykonawcom, przede wszystkim odwagi, gratulował burmistrz Manfred Abrahamczyk, który przysłuchiwał się śpiewom przedszkolaków. – Gratuluję i dziękuję również wychowawcom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali swoich podopiecznych oraz organizatorom, którzy kolejny raz już przygotowali konkurs. Ostatnio wydaje mi się, że się przeprowadziłem do Wojnowic, bo tyle się tu dzieje, że co chwilę tu jestem – mówił burmistrz.
 
(e.Ż)
  • Numer: 3 (927)
  • Data wydania: 19.01.10