Nasi biegali w Wodzisławiu

24.11.2009 00:00
W niedzielę, 15 listopada, w Wodzisławiu Śl. odbył się III Międzynarodowy Półmaraton o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śl., w którym wzięła udział rekordowa liczba startujących, prawie 235 biegaczy.
Ponad 200 zawodników ukończyło bieg na dystansie 21, 097 km, a 35 minipółmaraton na dystansie 4,2 km. Zwycięzcą półmaratonu został zawodnik z Ukrainy Anton Potovsky z bardzo dobrym wynikiem 1,04.26 godz. Jan Deńca z LKS Rudnik zajął II miejsce w swojej kategorii 50-latków z wynikiem 1,19.25 godz., a Franciszek Wyszkoń z Łańc z wynikiem 1,24.28 godz. był ósmy w kategorii 20-latków.

Większa grupa raciborzan startowała w minipółmaratonie – Szymon Jęczmionka z Viktorii Racibórz był 4. na mecie z wynikiem 14,43 min., tuż za nim Kazimierz Grycman z Ciechowic z wynikiem 14,57 min. W pierwszej dziesiątce byli jeszcze Andrzej Grzesik z Siedlisk z wynikiem 15,36 min, Mariusz Wyszkoń z Kornowaca z wynikiem 16,05 min.