Pierwsza zdobycz punktowa w II lidze

13.10.2009 00:00
W inauguracyjnym meczu w II lidze krzanowiczanki uległy doświadczonej ekipie Politechniki Częstochowa. W kolejnym spotkaniu, tym razem na wyjeździe w Bielsku-Białej, seniorski skład z naszego powiatu pokazał klasę.
Pierwszy set w spotkaniu z bielszczankami rozpoczął się od prowadzenia zawodniczek z Krzanowic 8:4 i w tym momencie na zagrywkę wyszła najlepsza zawodniczka gospodyń, która przy zagraniu uległa kontuzji i zmuszona była opuścić boisko. Krzanowiczanki do końca pierwszego seta grały bardzo konsekwentnie, zwyciężając tę partię do 15.

W drugim secie bielszczanki pozbierały się po utracie najlepszej zawodniczki i zaczęły grać na wysokim poziomie, co doprowadziło do remisu 1:1 w setach. W trzeciej odsłonie meczu krzanowiczanki od początku wypracowały trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca i prowadziły w meczu 2:1. W tym momencie dziewczęta wiedziały, że już zdobyły co najmniej jeden punkt w II lidze kobiet. Czwarta partia to kontrolowanie wyniku i pewna wygrana do 18. Dzięki temu zawodniczki z Krzanowic zapisały w tabeli pierwsze trzy punkty w II lidze kobiet.

W zwycięskim składzie zagrały: Julia Siedlok (1 pkt.), Barbara Otlik (19), Magdalena Bahryj (6), Aleksandra Baron (10), Klaudia Nagler (17), Agnieszka Breitschedel (9), Karolina Daniszewska – libero oraz Weronika Sławik (1), Patrycja Wasiczek (1), Magdalena Sławik, Justyna Hońca, Małgorzata Polnik.

10 października drużyna UKS Krzanowice rozegrała mecz z częstochowskimi siatkarkami. – Niestety po zaciętym i emocjonującym, lecz stającym na niskim poziomie meczu musieliśmy uznać wyższość ekipy przyjezdnej. Obie ekipy nie uniknęły dużej ilości błędów – tłumaczy trener Tomasz Kuziak. Domex AJD Częstochowianka zwyciężyła spotkanie wynikiem 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:22).