Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Justyna Okrent na dobry początek

13.10.2009 00:00
Justyna Okrent, młodziutka i uzdolniona wokalistka z Owsiszcz dała prawie godzinny koncert w Centrum Kultury. W GZOKSiT pokazano też obrazy stworzone w trakcie tegorocznego pleneru.
„To co chciałabym dać”, piosenkę z takim tytułem Okrent zadedykowała publice swego koncertu. Towarzyszył jej zespół Sewera Band, młodzieńcy z Żor, z którymi Justyna od czasu do czasu występuje. – Koncert lepiej zabrzmiałby na dużej scenie, na wolnym powietrzu, ale chciałem pokazać, że nasza gmina ma utalentowaną młodzież. Poza tym było to znów coś innego niż w ubiegłych latach. Poprzednią inaugurację uświetnił występ z gwarą śląską – mówił dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki.
 
Bernard Adamczyk, artysta plastyk i nauczyciel w gminnej szkole, był komisarzem tegorocznego pleneru. – Twórcy z Wrocławia i Małopolski byli zafascynowani tutejszą okolicą i jej historią. Myślę, że to pomysł na promocję ziemi krzyżanowickiej, takie jedniodniowe wycieczki po niej – mówił. Grzegorz Utracki zaznaczył, że plener, którego owocem są miejscowe pejzaże, ma od lat międzynarodowy charakter i stał się wzorem dla innych ośrodków (podobny próbował zrealizować Racibórz, ale zabrakło artystów).
 
Szef GZOKSiT oznajmił, że w najbliższym czasie w placówce zagości Henryk Goik, naukowiec i podróżnik, który zaprezentuje efektowną wystawę zdjęć z Kenii. Fotografie są pokazywane w formacie metr na metr. – W okresie zimowym wznowię cykl wieczorów autorskich, z ludźmi o ciekawych zainteresowaniach i dokonaniach – zapowiedział Grzegorz Utracki.
 
(ma.w)
  • Numer: 41 (913)
  • Data wydania: 13.10.09