Silna ekipa biegaczy z ziemi raciborskiej

22.09.2009 00:00
W Knurowie 13 września odbyły się XVII Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 km, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Górników.

Wśród ponad 400 startujących była liczna grupa biegaczy z ziemi raciborskiej m.in.: Adam Kurek z Raciborza. Jan Deńca z Rudnika, Kazimierz Grycman z Ciechowic, Robert Antczak z Pietrowic Wlk, Franciszek Wyszkoń, Józef Wyszkoń z Łaniec, Andrzej Grzesik z Siedlisk, Tomasz Kaliciak. Jan Deńca zajął II m. w swojej kategorii M-50. W silnie obsadzonej stawce zwyciężył zawodnik z Ukrainy Vadym Slobodeniuk.

Z okazji Dni Rydułtów 30 sierpnia odbyły się XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta. W programie imprezy odbyły się biegi na różnych dystansach. W biegu głównym na dystansie 4.2 km biegali między innymi Raciborzanie Szymon Szymiczek, Szymon Jęczmionka z SMS Viktorii Racibórz, Robert Antczak z Pietrowic Wlk, Jan Deńca z Rudnika, Andrzej Grzesik z Siedlisk, Józef Wyszkoń z Łaniec. Jan Deńca w kat. M-50 zajął II pozycję. Ponadto odbyły się biegi na dystansie 1000 m dla kobiet i młodzików w których Rafał Smoleń zajął I m., a Justyna Święty wśród kobiet byłą IV. Oboje są zawodnikami SMS Viktorii Racibórz.