Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Na szkle malowane

01.09.2009 00:00
9 września o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej zagości sztuka malowana na szkle

Wszystko to za sprawą prac, których autorką jest Krystyna Góralowa. – Po śmierci męża w grudniu 1996 r. musiałam się czymś zająć, wypełnić pustkę i właśnie wtedy zaczęłam czytać literaturę malarską – mówi pani Krystyna, która z zawodu jest lekarzem pediatrą. – Maluję głównie zimą, bo wtedy mam na to czas – dodaje.

Sztuka towarzyszyła pani Krystynie od lat młodości. – Jestem takim niespokojnym duchem, ciągle nowe wyzwania mnie pociągają. Szyję garderobę, fartuszki, robię poduszki. Wcześniej, na studiach jeszcze, robiłam na drutach, szydełkowałam, wyszywałam krzyżykami – wspomina autorka prac.

Prezes TMZR Dariusz Wiśniewski, przyglądając się pracom lekarki w czasie przygotowywania wystawy, podsumował: – Od razu widać, że to ręka chirurga.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 9 września, o godz. 17.00, a szklane obrazki i malunki wykonane na butelkach czy lampie oglądać będzie można w siedzibie TMZR przez miesiąc.

(JaGA)

  • Numer: 35 (907)
  • Data wydania: 01.09.09