Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Mariola znowu złota

25.08.2009 00:00
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu startowali z powodzeniem 16 sierpnia  w Gdyni na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie

Na konkurencję tę składa się pływanie na dystansie 500 m i bieg na 2000 m. W kategorii juniorek młodszych złoty medal wywalczyła Mariola Krzemińska. Przypomnijmy, że nie tak dawno zdobyła ona złoty medal na  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Triathlonie. – Byłam bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów i dlatego spokojnie rozegrałam wyścig. O wiele trudniej było zdobyć złoty medal na OOM niż teraz – mówiła komentująca swój występ Krzemińska. W kategorii juniorów bardzo dobrze spisał się Tomasz Marcinek, zdobywając brązowy „krążek”. Medal tego zawodnika to jeden z największych sukcesów Tomka.

W kategorii juniorów młodszych Łukasz Tyc zakończył rywalizację na piątej pozycji. – Jestem bardzo zadowolony z wyników tych zawodów, jak i całego sezonu 2009. Mamy młody, ale bardzo dobrze zapowiadający się zespół zawodników – powiedział trener raciborskich triathlonistów Michał Szłapka.

(MiR)

  • Numer: 34 (906)
  • Data wydania: 25.08.09