Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Bieszczadzkie Anioły szczęśliwe dla Hani

25.08.2009 00:00
„Sarajewo” przyniosło Hannie Bratkowskiej wyróżnienie

14 sierpnia Hanna Bratkowska, od 4 lat śpiewająca w Klubie Poezji Śpiewanej Atlantyda prowadzonym przez Irenę Hlubek przy Raciborskim Centrum Kultury, została wyróżniona w 9. Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły 2009. – Był to mój pierwszy raz na Bieszczadzkich Aniołach, ale nie pierwszy festiwal, w którym uczestniczyłam – mówi wokalistka. – Hania w tym roku zajęła m.in. III miejsce w ogólnopolskim konkursie Amor Sprawił w Oświęcimiu. Poza tym pisze własne teksty, komponuje muzykę i skończyła szkołę muzyczną I stopnia w zakresie gitary klasycznej – chwali podopieczną Irena Hlubek.

W bieszczadzkim konkursie wzięło udział 22 uczestników, a Hania wyśpiewała wyróżnienie utworem czeskiego barda Jaromira Nohavicy zatytułowanym „Sarajewo” . – Chciała zaprezentować trzy piosenki, ale ze względu na dużą liczbę występujących musiała się ograniczyć do jednej – wyjaśnia Irena Hlubek.

Jak uczennica raciborskiego I LO ocenia festiwal, w którym wzięła udział? – Bardzo fajna atmosfera, poznałam dużo nowych ludzi, którzy prezentowali wysoki poziom, wykonując własne kompozycje – opowiada Hania Bratkowska.

(JaGA)

  • Numer: 34 (906)
  • Data wydania: 25.08.09