Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Moja szkoła w Unii Europejskiej

09.06.2009 00:00
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi odnieśli zwycięstwo w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej”

Zadaniem zespołu było opisanie działań szkoły, miasta i regionu w ciągu pięciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Przystępując do konkursu, uczniowie zdecydowali się postawić na styl. Tekst opracowali w stylistyce Mikołajka – bohatera klasyki dziecięcej autorstwa René Goscinnego i dostosowali do wymogów konkursu. Tak jak Mikołajek prowadzi zwykłą narrację, bo jest prawdziwym dzieckiem, żadnym tam bohaterem, kłóci się, bawi, wygłupia, nawiązuje przyjaźnie i dziwi się światu, tak samo uczniowie SP15 starali się prostolinijnie, ale ciekawie „sprzedać” swoje spostrzeżenia na temat zmian, jakie zaszły w ciągu pięciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W podsumowaniu konkursu okazało się, że przy dużej konkurencji, pomysł był strzałem w dziesiątkę.

11 maja Karolina Bernaciak, Michał Śliwicki, Filip Dobies i ich nauczycielka Barbara Sput odebrali nagrody książkowe w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach. Były to albumowe wydania na temat sztuki.

(oprac. e)

  • Numer: 23 (895)
  • Data wydania: 09.06.09