Weekend Dla unitów

02.06.2009 00:00
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy raciborskiej MKZ Unii podczas rozgrywanych 7-9 maja Akadamickich Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów)

Unici zdobyli razem 5 medali, w tym 3 razy stawali na najwyższym stopniu podium. Mistrzostwa Polski Kadetów zostały rozegrane na matach w Kielcach. Unię Racibórz reprezentowało 8 zawodników i trzech z nich zdobyło pozycje medalowe. W kat. do 42 kg Arkadiusz Gucik zdobył srebrny medal, przegrywając jedynie w finale ze swoim klubowym kolegą Jarosławem  Dżedżorą. W kat. do 58 kg startowali Krzysztof Bańczyk, Mateusz Wardęga i Dawid Ersetic. Ten ostatni wywalczył złoty „krążek”. W kat. 69 kg do walki stanął także Vadim Łaszewicz, a w kat. do 100 kg Szymon Guzda. Dawid Ersetic i Jarosław Dżedżora wywalczyli sobie możliwość startu na Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w lipcu w Belgradzie. – Jestem zadowolony z postawy swoich wychowanków. Zrobili oni, to co do nich należało i teraz musimy się wspólnie skupić i dobrze przygotować do najważniejszego startu w roku, czyli Mistrzostw Europy – przyznaje trener młodych zapaśników, Piotr Szczeponiok.

W tym samym czasie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Warszawie, gdzie wystartowała Sylwia Bileńska, zdobywając złoty medal w kat. do 55 kg i Mateusz Wanke zdobywając srebrny medal w kat. do 66 kg. Ich występ również należy zaliczyć do udanych. Sylwia ponownie udowodniła że jest najlepszą zawodniczką, w kraju, a Mateusz pokazał, że jest jednym z czołowych zapaśników w swojej wadze.