Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wyjątkowa książka trafi do każdego mieszkańca

26.05.2009 00:00
Wszystko po to, by ocalić od zapomnienia wieś Nieboczowy, która zniknie z powierzchni ziemi.

Dzień 20 maja był wielkim wydarzeniem w historii Nieboczów. Późnym środowym popołudniem rodowita nieboczowianka Barbara Mazurek w remizie miejscowej OSP zaprezentowała swoją książkę „Wieś Nieboczowy nie zniknie z naszych serc”. To pozycja bogata w zdjęcia i wspomnienia mieszkańców wsi. Przypomina najdawniejszą historię, ale zwraca również uwagę m.in. na bogactwo kulturalne i społeczne Nieboczów. Spory fragment książki poświęcono parafii św. Józefa Robotnika i księżom, którzy w Nieboczowach pełnili i pełnią swoją posługę oraz tym, którzy stąd się wywodzą.

Na prezentację książki przybył tłum – współziomków autorki oraz zaproszonych gości. Przyjechali m.in. były proboszcz ks. Bernard Macioń oraz była naczelnik i wójt gminy Wiesława Kiermaszek-Lamla. W biesiadnej atmosferze wysłuchali opowieści skromnej i niezwykle sympatycznej autorki, która mówiła o kulisach powstania książki. – Napisanie książki o Nieboczowach było moim marzeniem. Już jako dziecko słuchałam opowieści babci i zapisywałam, do kogo należy czyje pole – wyjaśnia Barbara Mazurek. – Ta książka jest wypełnieniem jednego z celów mojego życia. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w jej napisaniu i wydaniu – dodała wyraźnie wzruszona autorka.

Już po zakończeniu oficjalnej części prezentacji do autorki ustawił się tłum mieszkańców i gości. Każdy chciał bowiem mieć na własnym egzemplarzu autograf Barbary Mazurek.

Artur Marcisz

  • Numer: 21 (893)
  • Data wydania: 26.05.09