Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wyrosną z nich ludzie

26.05.2009 00:00
IV Konkurs Piosenki Przedszkolnej w Kobyli.

Czwarta edycja imprezy i cztery przedszkola, które od początku biorą w niej udział – tak najkrócej można podsumować konkurs, który
19 maja odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kornowacu z siedzibą w Kobyli. W dowolnym repertuarze zaprezentowały sie przedszkolaki z Rzuchowa, Pogrzebienia, Łańc i Kobyli, zarówno 6-latki, jak i dzieci młodsze. Wszyscy zajęli I miejsce i otrzymali nagrody ufundowane przez wójta Józefa Stukatora, które wręczył Jan Zaczyk, przewodniczący gminnej komisji oświaty.

Wśród zaproszonych gości była Teresa Szyra, szefowa gminnego ZNP. – Słuchałam z przejęciem, aż mi się łezka w oku zakręciła. Jestem dumna, że mamy tyle zdolnych dzieci – pochwaliła młodych wykonawców. Pod wrażeniem był rózwnież sołtys Kobyli Jan Bernacki. – Nasze dzieci były dziś najlepsze, profesjonalnie przygotowane. Wyrosną z nich ludzie – dodał.

Organizatorem imprezy jest Przedszkole w Kobyli. – Warto organizować takie konkursy, żeby dzieci zaprezentowały swoje zdolności, nabrały pewności siebie, odwagi – mówi Kornelia Bugdol, dyrektorka przedszkola. W organizacji pomagały jej Bożena Glenc i Weronika Przybyła.

(e.Ż)

  • Numer: 21 (893)
  • Data wydania: 26.05.09