Sukces siatkarzy z PWSZ

12.05.2009 00:00
Drużyna PWSZ Racibórz w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski.

Od 1 do 3 maja trwały w Poznaniu Akademickie Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w piłce siatkowej mężczyzn.

W finale startowało 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Reprezentacja PWSZ trafiła do silnej grupy C z drużynami Uniwersytetu Poznańskiego, Politechniki Radomskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów.

Raciborzanie ulegli drużynie z Radomia 2:1 i Poznania 2:0. Z Rzeszowem wygrali 2:1. Zajmując III m. w grupie, Akademicy grać mogli już tylko o miejsca IX-XII. W grupie 2. system rozgrywek był identyczny. Tutaj wszystkie mecze zostały wygrane z Uniwersytetem Olsztyńskim 2:1 i z AGH Kraków 2:0. Dało to drużynie PWSZ możliwość grania o miejsce IX-X. Spotkanie z Uniwersytetem Rzeszowskim zostało niestety przegrane 2:0. Ostatecznie po wycofaniu się Politechniki Śląskiej Gliwice drużyna PWSZ Racibórz zajęła IX m. w kraju, natomiast równolegle prowadzona była także klasyfikacja w kat. wyższych szkół zawodowych i tam nasza ekipa wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski.

Zwycięzcami w obu kategoriach zostali siatkarze z PWSZ Nysa, podobnie jak raciborski PWSZ dwa lata temu. – W końcowej tabeli mistrzostw widać, iż trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, gdyż drużyny z grupy C uplasowały się na II i III m. mistrzostw. Pomimo problemów kadrowych końcowy wynik należy uznać za dobry, a poziom gier był wysoki i wyrównany. Na parkietach można było zobaczyć wielu zawodników z PLS-u oraz z I i II ligi – przyznaje trener raciborskich siatkarzy, Witold Galiński.

W składzie reprezentacji PWSZ zagrali: kapitan – Krystian Lipiec, Paweł Cieślar, Bartosz Kawka, Artur Szmidtka, Karol Jaciów, Adam Barteczko, Daniel Pawlik, Łukasz Stawowski, libero – Mikołaj Michalak, trener – Witold Galiński.

Końcowa klasyfikacja drużyn uczestniczących w finale mistrzostw Polski: I m. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nysa, II m. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań, III m. Politechnika Radomska, IV m. Politechnika Warszawska, V m. Uniwersytet Szczeciński, VI m. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań, VII m. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice, VIII m. Uniwersytet Rzeszowski, IX m. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz, X m. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk, XI m. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn, XII m. Uniwersytet Warszawski, XIII m. Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków, XIV m. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów, XV m. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków, XVI m. Politechnika Śląska Gliwice.