Raciborscy tenisiści na szóstkę

12.05.2009 00:00
25 kwietnia odbyła się IV edycja tenisowych zmagań Młodych Talentów.

Regionalny turniej tenisa dzieci i młodzieży odbył się w Żorach na czterech krytych kortach w kop. Żory na osiedlu Gwarków. Raciborzanie w każdej grupie wiekowej zajmowali czołowe miejsca. W zmaganiach rocznika 1996/97 r. I m. zajął Kamil Monkiewicz. W gr. wiek. 1993/95 r. II m. wywalczył Janek Rabczuk, a IV m. przypadło Arkowi Erd. W tej samej gr. wiek. w kat. dziewcząt II pozycję zajęła Ewa Galicka, a IV m. Nicole Świerczewska. W zawodach bardzo dobrze spisała się również 10-letnia Wiktoria Mielczarek, która grając ze starszymi rywalkami, wywalczyła II m. w swojej grupie i IV m. w końcowej klasyfikacji.

Trener Henryk Swoboda był pełny podziwu dla osiągnięć swoich podopiecznych. – Lekko rozczarowała Ewa Galicka, która była zdecydowaną faworytką turnieju, jednak w tenisie nie zawsze udaje się wygrywać i z drugiej strony ta nieprzewidywalność w tym sporcie jest piękna – przyznaje raciborski trener.