Płocie, leszcze, jazie i okonie

12.05.2009 00:00
Wędkarze z SGL Carbon kolejny raz stanęli do ostrej rywalizacji.

Organizatorem spławikowych mistrzostw było raciborskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego.

1 maja nad wodą Brzezie zgromadziło się kilkudziesięciu wędkarzy. Przygotowania rozpoczęto już o godz. 6.00 startem w zawodach o tytuł Mistrza Koła na rok 2009. Wędkarze walczyli w trzech kategoriach wiekowych. Zawody rozegrane zostały w 2 turach, po 3 godziny każda. Sędzia zawodów Tadeusz Nieznański punktualnie o godz. 7.30 dał sygnał do startu. W siatkach zawodników dominowały płocie, leszcze, jazie i okonie. – Pogoda dopisała, chociaż porywisty wiatr utrudniał łowienie niektórym zawodnikom – mówi Tadeusz Karaszkiewicz, prezes koła.

Po ostrej, 6-godzinnej walce mistrzem koła w kat. seniorów został Piotr Kolbus, który nie dał szans pozostałym zawodnikom, wygrywając obydwie tury. W kat. juniorów zwyciężył Mateusz Ćwik, a w kat. młodzieży Arkadiusz Gużda.

Pozostałe miejsca w kat. seniorów zajęli: II m. Tadeusz Karaszkiewicz (5 pkt), III m. Ryszard Michalczyk  (6 pkt), IV m. Tadeusz Słodziński (14 pkt), V m. Amadeusz Sirzisko (15 pkt), VI m. Bogdan Mikołajek (15 pkt), VII m. Zenon Gwizd (15 pkt), VIII m. Patryk Jasiek (17 pkt), IV m. Piotr Plura (17 pkt), X m. Leon Ryzner (17 pkt).