Z prawkiem nie mieliby problemów

12.05.2009 00:00
Budziska i Kuźnia tradycyjnie niepokonane w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

O bezpiecznym poruszaniu się na drodze wiedzą wszystko. Udowodnili to już wielokrotnie – szkoła z Budzisk ma na swoim koncie 6. miejsce w finale ogólnopolskim konkursu, od lat wygrywa też finały gminne i powiatowe. Sukcesy odnosi również reprezentacja Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej. Swoją dobrą formę potwierdzili 5 maja, podczas etapu okręgowego turnieju, który odbył się w Gimnazjum nr 3 w Raciborzu. Wzięło w nim udział 42 uczestników z 7 szkół podstawowych i 7 gimnazjów. Jego koordynatorem z ramienia szkoły była Małgorzata Mikieko.

W kategorii szkół podstawowych wygrała reprezentacja z Budzisk w składzie: Edyta Janik, Patryk Żemełka i Piotr Wardenga. Ten ostatni zajął również pierwsze miejsce indywidualnie wśród szkół podstawowych. Do zawodów od lat przygotowuje ich Andrzej Pawłowski. Drugie miejsce zespołowo zajęła SP 15 w Jastrzębiu Zdroju, a trzecie SP 5 w Mikołowie. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajęli przedstawiciele Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej: Beata Kentnowska, Sebastian Czogała i Łukasz Pawłowski. Łukasz był też najlepszy indywidualnie w kategorii gimnazjów. Ich opiekunem jest Andrzej Kubiczak. Warto dodać, że gimnazjaliści są absolwentami szkoły w Budziskach i wielokrotnymi laureatami konkursów BRD. Drugie miejsce zespołowo wśród gimnazjów zajęło G 13 w Rybniku, a trzecie G 11 w Jastrzębiu Zdroju.