Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Debiut przyszłego mistrza

28.04.2009 00:00
Mało popularna w Raciborzu kulturystyka stała się pasją młodego raciborzanina.

W kłodzkiej sali gimnastycznej I LO, 17 kwietnia, odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Dolnego Śląska w kulturystyce Chrobry Chempionships 2009 r. Nie zabrakło w nich reprezentanta naszego miasta. Mowa tutaj o biorącym udział w imprezie zawodniku Jarosławie Janiku, obecnie uczniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Raciborzanin, debiutując w imprezie kulturystycznej, zdobył bardzo dobrą IV pozycję w kategorii do 18 lat.

Wysokiej klasy jury podejmowało ciężkie decyzje wyboru najlepszych zawodników. Pierwszy etap imprezy składał się z prezentacji siedmiu póz obowiązkowych, w tym: bicepsów przodem, mięśni najszerszych grzbietu przodem, mięśni klatki piersiowej bokiem, mięśni dwugłowych ramion tyłem, mięśni najszerszych grzbietu tyłem, mięśni trójgłowych ramienia bokiem, mięśni brzucha i ud oraz porównania zawodników. Drugi etap polegał na przedstawieniu programu dowolnego (układ obejmujący pozy połączone z muzyką). Następnie rozegrano trzeci etap zawodów, w którym zostały zaprezentowane pozy obowiązkowe, oraz rozdano nagrody dla najlepszych.

– Startujący w zawodach prezentowali bardzo wysoki poziom i umiejętności na scenie. Poznałem wielu ciekawych ludzi interesujących się kulturystyką. Mam wiele nowych doświadczeń, jak również celów, do których będę dążył. Przede mną jeszcze dużo pracy, ale liczę na to, że podczas kolejnej imprezy będę mógł zaprezentować wyższy poziom niż dotychczas, krótko mówiąc, pokazać owoce mojej ciężkiej pracy i treningów – przyznaje Jarosław Janik, którego przygoda z kulturystyką rozpoczęła się 2 lata temu. – Ćwiczę na co dzień prywatnie 5 razy w tygodniu. Podchodzę do tematu bardzo poważnie i sumiennie, ponieważ w przyszłości marzę, aby odnosić sukcesy w tej ciekawej dziedzinie. Obecnie nie jestem z zrzeszony w żadnym klubie, tak więc o trening, dietę i suplementy dbam indywidualnie – kończy raciborzanin.

(asr)

  • Numer: 17 (889)
  • Data wydania: 28.04.09