Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Rodzinnie i w domu

21.04.2009 00:00
Patryk Mikołajek, tak jak jego koleżanki i koledzy z parafii w Turzu, przystąpi do I Komunii Św. w białej albie.

To dobry pomysł, który przyjął się u nas kilka lat temu – uważa Halina Mikołajek, mama Patryka. – Jestem z tego bardzo zadowolona, bo wszyscy wyglądają jednakowo, nie ma rewii mody. Cały komplet, łącznie ze świecą i obrazkiem, kosztował 115 zł – dodaje. Przyjęcie komunijne Mikołajki wyprawiają w domu. – Spodziewamy się około 25 gości. Zdecydowaliśmy się na uroczystość w domu, bo komunia to takie bardziej rodzinne święto. W lokalu jest dużo ludzi, zdarza się kilka komunii naraz i nie ma tej atmosfery, a w domu jest bardziej kameralnie – wyjaśnia Halina Mikołajek. Wszystkie potrawy przygotuje „zamówiona” na tę okazję kucharka. Na przyjęciu na pewno nie pojawi się alkohol.

Pani Halina swoją I komunię też świętowała w domu. – Pamiętam, że gości było dosyć dużo. Dostawało się wtedy głównie zegarki i pieniądze. Materiał na sukienkę miałam sprowadzany z Niemiec, bo czasy były ciężkie. Nie pamiętam już kto mi ją szył – wspomina.

(e.Ż)

  • Numer: 16 (888)
  • Data wydania: 21.04.09