Bilans godny pozazdroszczenia

24.03.2009 00:00
Młodzi zawodnicy z MKZ Unii Racibórz regularnie dają o sobie znać na matach najlepszych zawodów na Śląsku i w Polsce.

Dwa medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski i obfity start w Pucharze Śląska. Raciborska Unia może być dumna ze swoich podopiecznych.

Pierwszą ważną rywalizacją młodych unitów był Puchar Śląska w zapasach, styl klasyczny grupy Dzieci, Młodzików i Kadetów, który odbył się 14 marca. W zawodach wystartowało 97 zawodników z 7 klubów, w tym 24 z Unii Racibórz. Nasza sekcja zdobyła najwięcej medali i wygrała zdecydowanie klasyfikację klubową przed Siłą Mysłowice i Pogonią Ruda Śląska. Wyniki uzyskane przez zawodników MKZ Unia Racibórz: Dzieci, I m.: kat. 29 kg Rafał Żukowski, kat. 32 kg Kamil Koszany, kat. 53 kg Paweł Juraszek, II m.: kat. 27 kg Krzysztof Naszukaj, kat. 35 kg Dawid Szulcek, III m.: kat. 35 kg Kamil Filipiak, kat. 42 kg Tomasz Lajtner, kat. 53 kg Jakub Lisowski. Młodzicy, I m.: kat. 73 kg Kasper Wołek, II m. kat. 35 Mateusz Pyka, kat. 42 kg Łukasz Jaroszewicz, kat. 100 kg Jerzy Jabłoński, III m. kat. 38 kg Krzysztof Benesz, IV m. kat. 59 kg Mateusz Michniewicz, V m. kat. 38 kg Rafał Woźny. Kadeci: I m.: kat. 42 kg Jarosław Dziedziora, kat. 58 kg Mateusz Wardęga, kat. 63 kg Dawid Ersetic, kat. 69 kg Antoni Jabłoński, kat. 79 kg Vadim Łaszewicz, kat. 100 kg Jarosław Główka, II m. kat. 42 kg Arkadiusz Gucik, III m. kat. 50 kg Marek Fijas, kat. 63 kg Krzysztof Bańczyk.

Kolejną zapaśniczą imprezą były zmagania z 20-21 marca w Kostrzynie, gdzie zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach stanęło ponad stu zawodników z 7 państw. Poziom rywalizacji był na wysokim poziomie, tym trudniej było wywalczyć pozycje medalowe. Polskę reprezentowało 10 najlepszych zawodników w każdej wadze. Aby znaleźć się w tej zaszczytnej elicie, należało wyróżnić się w Pucharze Polski Kadetów, który odbył się 6-7 marca w Janowie Lubelskim. Unię reprezentowało 6 zawodników: Arkadiusz Gucik, Jarosław Dżedżora, Mateusz Wardęga, Krzysztof Bańczyk, Dawid Ersetic i Vadim Łaszewicz. Medalowe pozycje wywalczyli w kat. 42 kg Jarosław Dżedżora (złoto) i Arkadiusz Gucik (brąz). Blisko medalu znalazł się Dawid Ersetic, który stoczył cztery pojedynki (dwie wygrane, dwie przegrane) i został on sklasyfikowany na V pozycji.

Trener Piotr Szczeponiok jest zadowolony z postawy naszej medalowej dwójki, mając nadzieję, że któryś z raciborskich zapaśników wywalczy bilet na Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w lipcu w Serbii. Aby osiągnąć ten ważny cel, potrzebna będzie niełatwa wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w maju.