Podpowiadać już się nie da
Otwarto i poświęcono ją 27 lutego, na uroczystość tę zaproszono także kilkunastu znamienitych gości, którzy po kawałku przecięli symboliczną wstęgę.
Po części oficjalnej wystąpiła grupa kabaretowa, która w gwarowej scence przedstawiła humorystycznie reakcję miejscowych babć na nowinki techniczne. Całości dopełniły krótkie zajęcia przeprowadzone przez panie germanistki (A. Grycman i A. Nieć). Ich celem była prezentacja technicznych możliwości nowego sprzętu. Oprócz uczniów wzięli w nich udział zaproszeni goście, którzy do odpowiedzi szli wyłącznie dobrowolnie.
Pracownia liczy 24 stanowiska wyposażone w słuchawki z mikrofonem. Przy biurku nauczyciela znajduje się natomiast pulpit sterujący, który ułatwia mu organizację pracy. – Nauczyciel może prowadzić zajęcia z całą klasą, może też podzielić uczniów na grupy albo zlecić im pracę w parach, jednocześnie monitorując ich postępy, nawet bez ich wiedzy. Może też wysłuchać indywidualnej odpowiedzi ucznia, zlecając w tym czasie pozostałym inne zadania – mówi Maria Czerwińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. – Zdecydowaliśmy się na utworzenie pracowni, gdyż w tym roku wchodzi obowiązkowy egzamin z języka obcego i chcemy skutecznie uczniów do niego przygotować. Nowoczesna pracownia, oprócz naszej w powiecie są zaledwie trzy takie, daje naprawdę duże możliwości, m.in. poprawia też dyscyplinę w klasie – dodaje dyrektorka. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł około 11 tys. zł.
(e.Ż)
Najnowsze komentarze