Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

W skrócie - powiat raciborski

17.02.2009 00:00

Śląskie poparcie
Na posiedzeniu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów prezydent Mirosław Lenk poprosił śląskich samorządowców o podpisanie swego listu do wicepremiera Grzegorza Schetyny w sprawie planowanych przenosin Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. – Mogłem zebrać ze 300 podpisów, ale ograniczyłem się do tych najważniejszych w województwie, na czele z prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem. List przekazałem europosłowi Jerzemu Buzkowi, który zobowiązał się porozmawiać ze Schetyną – powiedział M. Lenk.

Awanse i podwyżki
Prezydent awansował na wyższe stanowiska 30 urzędników magistratu. Dzięki nowym angażom będą więcej zarabiać. – W tym roku nie było u nas tak znacznych podwyżek w urzędzie, jak przez 2 ostatnie lata. Jedynie po 60 zł brutto do etatu – powiedział nam Mirosław Lenk. Urząd Miasta zatrudnia 206 pracowników.

Świecić taniej
Magistrat prowadzi rozmowy z Vattenfallem w sprawie modernizacji oświetlenia na terenie miasta. Firma chce zmienić oprawy lamp ulicznych. – Będzie oszczędniej, nawet o dwadzieścia parę procent – zapowiada prezydent. Miejskie rachunki za prąd będą w tym roku o 30% większe, stąd zainteresowanie ofertą Vattenfallu.

Liceum zyska boisko
Starosta raciborski zapowiada, że jeszcze w tym roku powstanie nowe, wielofunkcyjne boisko przy ZSO nr 1, przy ulicy Kasprowicza. - Gotowa jest dokumentacja na zagospodarowanie terenu przy szkole, boiska oraz ogrodu. Wiosną zaczniemy prace, w nowym roku szkolnym obiekt powinien być gotowy – zapowiada Adam Hajduk.

Kupią halę zapaśniczą
Miasto ustaliło ze Zgromadzeniem Sióstr Marii Niepokalanej z prowincją Zakonu w Branicach, że odkupi od nich halę sportową przy placu Jagiełły. – Za korzystną dla obu stron cenę – informuje Elżbieta Sokołowska, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Uchwała w tej sprawie trafi na marcową sesję Rady Miasta.

Nagrodzą za elewacje
Przeprowadzony przez magistrat w ubiegłym roku konkurs na odświeżenie elewacji budynków w mieście będzie miał finał w marcu. W trzech kategoriach zgłoszono ogółem 16 budynków – 8 wielomieszkaniowych o powierzchni powyżej 1500 m kw., 3 wielomieszkaniowe o mniejszych rozmiarach i 5 domów jednorodzinnych.

  • Numer: 7 (879)
  • Data wydania: 17.02.09