Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Promocja skoro świt

17.02.2009 00:00
Radny Piotr Klima pomysłem na zastępczych dziadka z babcią wypromował miasto w ogólnopolskich mediach.

W porannym programie TVP „Kawa czy herbata”, 11 lutego, dwa razy, w wejściach „na żywo” z Rynku mówiono o Raciborzu.

Na Rynku stanął wóz satelitarny TVP, który kwadrans po szóstej połączył się ze studiem „Kawy czy herbaty”. Aleksandra Orłowska z Piotrem Klimą ze Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku opowiadali telewidzom o pomyśle na adopcję dziadka lub babci, słuchaczy uniwersytetu. – Są dzieci, które nie mają już swojej babci albo dziadka, z kolei wielu z nas ma wnuki zamieszkałe daleko, często za granicą. Kojarzymy takie pary – tłumaczyli raciborzanie. Na antenie ogólnopolskiej byli przez parę minut.

Piotr Klima przyznaje, że od kilku dni wydzwaniają do niego media z całej Polski. – Naliczyłem już z 18. Pokażą nas w TVN i napiszą w „Chwili dla Ciebie”. O wywiady proszą internetowe portale dla seniorów. To okazja do promocji miasta. Jestem radnym, to mój obowiązek – uśmiecha się znany aptekarz.

Druga relacja z Raciborza dotyczyła wzmożonego zainteresowania Czechów zakupami w Raciborzu. Wystąpił Stanisław Biel z Raciborskiej Izby Gospodarczej.

(ma.w)

  • Numer: 7 (879)
  • Data wydania: 17.02.09