Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wciąż w dobrej formie

10.02.2009 00:00
Na pływalni Delfin w Chodzieży odbyły się zawody pływackie pod nazwą Pierwsze Integracyjne Mistrzostwa Ziemi Chodzieskiej w pływaniu w kategorii Masters.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży oraz komisja Masters PZP Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki. W zawodach uczestniczyło 127 osób. Podczas rywalizacji ustanowiono wiele rekordów Polski w kat. masters. W zawodach brały udział kluby oraz sekcje pływackie ze Stargardu Szczecińskiego, Bydgoszczy, Poznania, Torunia, Tczewa oraz jeden zawodnik ze Śląska, Mariusz Miczek reprezentujący miasto Racibórz.

– Start w Wielkopolsce uważam za udany. W kat. wiekowej A, czyli 25-29 lat, na 50 m stylem dowolnym z czasem 0.26.08 sek. udało mi się zająć I m. Również zwycięstwo odniosłem na dystansie 50 m stylem motylkowym, który pokonałem z czasem 0:28,23 s. – przyznaje raciborski reprezentant.

14 i 15 lutego w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski oraz pierwsze z cyklu Pucharu Polski zawody Masters. Mariusz Miczek planuje wystartować w obydwu imprezach.

(asr)

  • Numer: 6 (878)
  • Data wydania: 10.02.09