Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Akcja bardzo udana

10.02.2009 00:00
Ferie w Itace, M-5 i Cegiełce upłynęły bardzo intensywnie.

6 lutego w Strzesze uczestnicy akcji Zima w mieście zabawą zakończyli tegoroczne ferie. Na sali spotkały się dzieci, które uczęszczały na zajęcia do klubów osiedlowych SM „Nowoczesna”.

– W tym roku z zajęć w klubach łącznie korzystało 399 dzieci. Frekwencja była bardzo wysoka, codziennie świetlicę odwiedzało ok. 70 dzieci – mówi Jadwiga Osadców, kierownik klubu Itaka. – Dzięki dofinansowaniu do wyjazdów i innych imprez, były one tanie i dostępne praktycznie dla każdego chętnego – dodaje.

Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się wyjścia na lodowisko, wyjazdy do parków wodnych i na narty oraz zajęcia na kręgielni i krytym korcie. Dzieci, oprócz zabawy, mogły zdobyć pierwsze szlify w sportach zimowych oraz tenisie ziemnym. Była też okazja do wzięcia udziału w kuligu. Choć tegoroczna akcja Zima w mieście ledwie się zakończyła, organizatorzy już myślą czym zaciekawić dzieci w przyszłym roku – Chcielibyśmy zorganizować dla dzieci wyjazdy kilkudniowe w góry, ale to na razie plany – zdradza Osadców.

Dawid Piskorz (12)
Najfajniejsza była wycieczka do Aquaparku we Wrocławiu. Lubiłem też bawić się śniegiem, chodzić na lodowisko i spędzać czas w świetlicy. Za rok też chętnie wezmę udział.

Robert Łuckiewicz (11)
Szczególnie miło wspominam wyjazd na basen w Gorzycach i kulig w Wiśle. Z zajęć w Itace podobały mi się próby do konkursu „Mam talent”. Cała akacja była udana.

Ola Stęplewska (8,5)
Ciekawym wydarzeniem była wycieczka do Domu Chleba w Brennej. Mogliśmy sami upiec placki. Najpierw robiliśmy ciasto, potem wkładaliśmy do pieca i pilnowaliśmy jak rosło. Fajnie było też w parku wodnym i na łyżwach. Za rok też przyjdę.

(El)

  • Numer: 6 (878)
  • Data wydania: 10.02.09