W szkole luz, na parkiecie gorąco

27.01.2009 00:00
Ognisko TKKF Rafako zorganizowało dzień sportu dla dzieci i młodzieży.

W Rudniku na dwóch kortach tenisowych, 17 stycznia, odbył się turniej dla dzieci do 12 lat o Puchar Starosty Raciborskiego.

Młodzi tenisiści rywalizowali w grupach, systemem „każdy z każdym”. Wśród chłopców najlepszy okazał się Karol Ostrowicz (11 lat, SP15), który w finale pokonał Filipa Dobiesa (11 lat, SP15). III m. zajął Staś Rapnicki (11 lat, SP15), oraz Szymon Węgrzyn (9 lat, SP1). Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli 6-letni Kamil Socha
i 8-letni Michał Cyranek.

W kategorii dziewcząt najlepsza była 10-letnia Wiktoria Mielczarek (SP1). – Wiktoria z powodzeniem rywalizowała ze starszymi koleżankami, oraz z chłopcami. Wszyscy otrzymali piękne, okolicznościowe dyplomy oraz medale – przyznaje raciborski trener tenisa Henryk Swoboda.

W tym samym czasie toczyły się również zmagania tenisa stołowego chłopców do 16 lat i dziewcząt do 18 lat. W grupie chłopców najlepszy był Janek Rabczuk (14 lat, G1), który w finale zwyciężył z Arkiem Erdem (15 lat, G3). III pozycję wywalczył Kamil Monkiewicz (13 lat, SP4), a IV m. przypadło Kubie Bieleckiemu (15 lat).

Turniej w tenisie stołowym dziewcząt do 18 lat wygrała Marta Galicka (18 lat, ZSOMS) II m. zajęła Ewa Galicka (15 lat, ZSOMS),  III – Justyna Monkiewicz (18 lat, ILO). Równorzędne IV m. przypadło Ani Molędzie (17 lat, ZSOMS) oraz Gabrysi Deńcy (18 lat, ZSOMS).