Pokazały klasę

27.01.2009 00:00
Zespoły Źródła i grupy Łężczok zajęły znaczące miejsca podczas XXXV Pucharu Wieczystego w Tańcach Towarzyskich i Tańcach Polskich. Turniej odbył się 17 i 18 stycznia w hali Korona w Krakowie. W dwóch kategoriach – tańcu towarzyskim i tańcach polskich – wystartowało 648 par. Powiat raciborski reprezentowały pary Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło oraz Mniejszości Niemieckiej Gminy Nędza.

Na podium stanęli: w kategorii wiekowej IV - na miejscu II Aneta Owsiak i Przemysław Duda (SKZR Źródło), na miejscu III – Weronika Stanek i Sebastian Cyran (Łężczok – Zawada Książęca), w kategorii wiekowej VI – na miejscu II Aldona Krupa-Gawron i Arkadiusz Adamek (SKZR Źródło), na miejscu III - Halina Mosek-Baranowska i Andrzej Bogacki (SKZR Źródło).

9 stycznia ogłoszono wyniki VI Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Tańca „Intershow – 2009”, który odbył się 5-9 stycznia w Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Jego organizatorem była organizacja Źródła przyszłości z Odessy na Ukrainie. Wyniki imprezy były również nader pomyślne dla reprezentujących Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło  mażoretek Tęcza. W grupie wiekowej do 13 lat Tęcza III zdobyła: I miejsce w kategorii tańca z pałką oraz I miejsce w kategorii tańca z pomponami. W grupie wiekowej do lat 19 Tęcza I zdobyła: II miejsce za taniec z pałką II miejsce za układ z pomponami.