Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Hiciory pianistyczne dla wybranych

13.01.2009 00:00
– Za chwilę w Raciborzu, polskiej stolicy kultury, wystąpi znany artysta – konferansjerką zajął się sam prezydent.

Noworoczne spotkanie prezydenta i starosty odbyło się w Pałacyku Myśliwskim. Wystąpił znany pianista Waldemar Malicki. Na widowni dominowali samorządowcy i oświatowcy.

Ponad 150 osób wysłuchało koncertu Waldemara Malickiego, na który zaprosili prezydent Raciborza i starosta raciborski. – Nie jesteśmy parą roku, choć często pojawiamy się razem – mówił z uśmiechem Mirosław Lenk stojąc przy Adamie Hajduku. Samorządowcy podziękowali swoim gościom za rok współpracy i zapowiedzieli tegoroczne działania. Przemówienia wieńczyli życzeniami. – Nie życzę samych sukcesów, bo porażki pomagają się rozwijać – mówił prezydent.

Malicki dał ponadgodzinny koncert, prezentując „hiciory pianistyczne” i swobodne aranżacje klasycznych utworów. Muzykę przeplatał dowcipnymi historyjkami. – Porównują mnie z Richardem Claydermanem. Różnią nas honoraria. Ja mam niższe, choć muszę przyznać, że prezydent ze starostą postarali się zniwelować te różnice – mówił. Publiczność rozbawił do łez, bisował i na koniec dostał kwiaty. Uczestnicy spotkania noworocznego po występie pianisty udali się na bankiet.

(ma.w)

  • Numer: 2 (874)
  • Data wydania: 13.01.09