Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Gotowy do debaty nad kulturą

21.10.2008 00:00
Dużo wydajemy na kulturę i chcemy wiedzieć, i jesteśmy ciekawi jej kierunku w mieście – twierdzi prezydent Raciborza.

– Niech dyrektor przedstawi jasny program działania RCK teraz i po remoncie – odpowiedział prezydent Mirosław Lenk radnej Elżbiecie Biskup proszącej o spotkanie rajców z dyrekcją centrum.

Radna Biskup nawiązała do posiedzeń miejskiej Komisji Oświaty organizowanych w przeszłości w OSiR czy RCK i spytała, czy nie warto ich powtórzyć. – Nie kryję swojego krytycznego stosunku do wcześniejszej i obecnej dyrekcji. Interesuje mnie przyszła rola RCK. Jak będzie współpracowało ze stowarzyszeniami? Miasto wpompuje tam 6,5 mln zł. Komu posłuży nowe centrum? – pytała radna na posiedzeniu komisji.

– Dużo wydajemy na kulturę i chcemy wiedzieć, jak ma być prowadzona działalność kulturalna w mieście. Przygotujemy się do takiego spotkania i je zorganizujemy. Niech dyrekcja przedstawi nam jasny program tego, co jest i co ma być w RCK. Urządzimy debatę na temat kultury w mieście – stwierdził prezydent Mirosław Lenk.

– Ostatnio jak uczestniczyliśmy w takim posiedzeniu w RCK, to byliśmy traktowani jako ci źli, cenzorzy ich działalności. Czemu ma służyć nasza kolejna wizyta w RCK? – zastanawiał się szef Komisji Oświaty Ryszard Wolny. – Nie chcę urządzać „przepytówki”. Interesuje mnie, co i dla kogo miałoby się znaleźć w tej instytucji po jej remoncie – podsumowała E. Biskup.

(ma.w)

  • Numer: 43 (862)
  • Data wydania: 21.10.08