Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Koniec nie dla mnie

21.10.2008 00:00
Głosy dotyczące afery, która rozgorzała wokół raciborskiego pubu Koniec świata nie milkną, odkąd wyszło na jaw, że właściciel pubu Dawid Wacławczyk dostał wymówienie wynajmu lokalu od obecnej dyrektor RCK Janiny Wystub.

Z końcem roku ma nastąpić również koniec Końca świata. Za Wacławczykiem wstawiał się już radny Piotr Klima, grupa solidarnych z pubem pokazała swoje niezadowolenie z decyzji dyrekcji w czasie tegorocznego Święta Animatora Kultury, a Rada Programowa, która w ostatni piątek obradowała, stwierdziła większością głosów, że zwróci się do dyrektor Wystub z prośbą, by przedłużyła umowę najmu dla pubu do końca kwietnia. – Moja decyzja uzależniona jest od rozmów z wykonawcą remontu, a  prowadzić je będę w najbliższą środę i wtedy będę mogła coś więcej w tej sprawie powiedzieć – informuje dyrektor RCK.

Pojawiły się również głosy mówiące o tym, że RCK do zerwania umów z prowadzącymi na terenie placówki działalność komercyjną zobowiązuje otrzymane dofinansowanie. – Jest coś takiego, że otrzymanie unijnych środków nie pozwala jeszcze nawet 5 lat po skończonym remoncie na wynajem pomieszczeń – potwierdza Janina Wystub. Jednak jako główny powód wymówienia umowy Wacławczykowi podaje brak pomieszczeń. – W momencie gdy ruszy remont, potrzebne będzie nam każde pomieszczenie. Poza tym w DK Strzecha będzie funkcjonować kino, więc musi być tam drożny balkon, takie są wymogi BHP – mówi.

Mimo wielu nieprzyjemności związanych z wymówieniem wynajmu lokalu pubowi Koniec świata, jakie spotykają dyrektor RCK, pogłoski o tym, że zastanawia się ona nad rezygnacją z pełnionej funkcji są nieprawdziwe. – Nie myślałam na razie o tym – stwierdza Janina Wystub. Odejście z RCK byłoby dla niej o tyle łatwiejsze, że posiada już uprawnienia emerytalne.

(JaGA)

  • Numer: 43 (862)
  • Data wydania: 21.10.08