Gorczyca najlepszy tylko na 50-tkę

14.10.2008 00:00
Pływacy z Raciborza wciąż nie zwalniają tempa.

Czyżby syndrom możliwości pływania jak najkrótszych dystansów przewodził karierze ósmego zawodnika Mistrzostw Świata Juniorów z Meksyku, obecnie najlepszego zawodnika Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Przemysława Gorczycy. W pięknym stylu wygrał 50 m stylem klasycznym podczas rozegranych 11-12 październia zawodów Grand Prix Polski na pływalni 25-metrowej AGH w Krakowie. Na 200 m żabką zajął... 22 miejsce. Pływał ponadto dystans 100 m stylem zmiennym zajmując dobre piate miejsce.

Agnieszka Ostrowska wywalczyła drugą lokatę na 200 m st. klasycznym. Była dwukrotnie trzecia na 100m klas, i 100 m stylem zmiennym i piąta na 50 m m st. klas.

Dobrze na 50 m stylem grzbietowym  zaprezentowała się Daria Rudnik, zajmując czwarte miejsce. Na 100 m przypłynęła na ósmym miejscu, podobnie jak na 100 m stylem zmiennym. Siódma na 50 m stylem klasycznym była Natalia Poloczek. Nie powiódł się start Katarzynie Dembniak. Była wicemistrzyni Europy juniorów nie potrafi odzyskać poziomu sportowego sprzed kilku lat.