Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Kłopoty bogactwa i bieda w roczniku

14.10.2008 00:00
Trampkarze z Zabełkowa lepsi w gminnych derbach.

Zabełkowianie wygrali 4:1 na boisku Krzyżanowic. Przewagę mieli nie tylko w grze, ale i kadrowo. – Mógłbym wystawić 2 jedenastki – śmiał się ich trener.

Trampkarzy starszych szkoli w LKS Zabełków Szymon Kędzia (19 lat). Jest środkowym pomocnikiem w drużynie seniorów. Wcześniej występował w zespole juniorów Odry Wodzisław i grał w okręgówce w barwach LKS Krzyżanowice. – Chcę zrobić kurs instruktorski, ale na razie mam jeszcze dużo nauki w szkole – mówi młody opiekun trampkarzy z Zabełkowa.

Wciąż biega w okolicy pola karnego czołowy od lat napastnik Krzyżanowic Krzysztof Kolorz. – To już 3 sezon jak prowadzę trampkarzy. Najlepiej poszło mi w debiucie, z rocznikiem 92. Z piłkarzami o dwa lata młodszymi mamy w Krzyżanowicach kłopot, ledwo uzbieram skład. Najlepsza jest dziewczyna. Na tyle dobra, że pytają o nią kluby kobiecej piłki z okolicy – twierdzi Kolorz.

Gole w meczu ligowym rozegranym 11 października zdobyli: Karol Przybyła 2, Szymon Płaczek i Łukasz Sedlaczek dla Zabełkowa oraz Szymon Kempa dla gospodarzy.


(ma.w)

  • Numer: 42 (861)
  • Data wydania: 14.10.08