Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Nagrodzona za „Kościół w Brzeziu”

30.09.2008 00:00
Joanna Komor z G 2 w Raciborzu znalazła się w kręgu osób wyróżnionych w konkursie zatytułowanym „Zabytki regionu w Twoim obiektywie”.

Międzynarodowy konkurs fotograficzny „Experience” zorganizowało Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach w ramach XV Europejskich Dni Dziedzictwa w Województwie Śląskim „Korzenie Tradycji. Od Ojcowizny do Ojczyzny”. Jego finał odbył się w Katowicach
12 września. Jury: Aleksandra Goniewicz, Ewa Caban (architekt), Danuta Cholewa (etnograf, plastyk), Stanisław Michalski (fotografik), Andrzej Koniakowski (fotografik) oraz Małgorzata Wrożyna (kulturoznawca), dokonało przeglądu i oceny 1754 prac.
 
Wśród laureatów znalazła się Joanna Komor, uczennica Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Czesława Miłosza  w Raciborzu, która otrzymała specjalne wyróżnienie  Stanisława Michalskiego za zdjęcie pt. „Kościół w Brzeziu”. – Praca została wyróżniona za doskonałe proporcje pomiędzy poszczególnymi planami zdjęcia oraz kolorystykę – zwracają uwagę Beata Kuliś i Katarzyna Bartkowiak-Bucyk, koordynatorki konkursu w G 2. – Moje działanie było raczej intuicyjne, bo jestem amatorką, ale z pewnością skorzystam z cennych rad, których udzielili mi profesjonaliści i wykorzystam je podczas przygotowań do  kolejnych konkursów – przyznała Asia podczas oglądania wystawy pokonkursowej z członkami jury.

Uczennica została doceniona także przez Urząd Miasta w Raciborzu. Podczas uroczystości wręczono Asi  nie tylko nagrodę organizatorów konkursu, ale również dodatkową – ufundowaną przez raciborski Urząd Miasta.

(oprac. JaGA)

  • Numer: 40 (859)
  • Data wydania: 30.09.08