Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wzorowa gra młodych Unitów

16.09.2008 00:00
W sobotnie przedpołudnie na głównym stadionie OSiR-u ligowy mecz Trampkarzy Starszych rozegrały ekipy Unii Racibórz z LKS Silesia Lubomia.

Młodzi zawodnicy z Raciborza w meczu, który odbył się 13 września, potraktowali przeciwników z Lubomi bardzo poważnie, czego odzwierciedleniem była wysoka wygrana. Pod koniec regulaminowego czasu gry, Unici zgromadzili na swoim koncie aż 23 bramki, nie pozwalając swoim przeciwnikom na strzelenie nawet jednego gola. Zdobywcami bramek byli: Konrad Świstowski 5, Grzegorz Benedyk 3, Adam Jantas 3, Wojtek Keler 3, Karol Wanat 2, Łukasz Ploch 2, Jakub Pytlik 1, Michał Pytlik 1, Damian Mazurek 1, Dawid Bondaro 1, Kamil Łątkowski 1.

– Dzisiejszy mecz zakończył się naszą wysoką wygraną 23:0. Do przerwy wynik brzmiał 12:0. Dla mnie jednak wynik nie jest sprawą najważniejszą. Oczywiście razem z zespołem pracujemy nad tym, żeby nasza gra była coraz bardziej skuteczna. Preferujemy ofensywny styl gry i staramy się, żeby przyjemnie się ją oglądało. Jestem zadowolony z postawy wszystkich chłopców w dzisiejszym meczu. Popełniali mało błędów indywidualnych. Było dużo akcji zakończonych strzałem na bramkę oraz najważniejsza rzecz, dużo gry bez piłki. Muszę przyznać, że pod tym względem trochę gorzej to wyglądało w meczu z Krzyżanowicami. Cieszy mnie również fakt, że po przerwie dokonałem czterech zmian, a obraz gry nie uległ zmianie i graliśmy tak samo skutecznie jak do przerwy – relacjonuje trener Bernard Sławik.

Dużym osiągnięciem jest również fakt, iż troje zawodników raciborskiej drużyny dostało powołania do kadry Śląska. Są to Karol Wanat, Konrad Świstowski oraz Tomasz Adamczyk.

(asr)

  • Numer: 38 (857)
  • Data wydania: 16.09.08