Dla starszych i najmłodszych

16.09.2008 00:00
Na kortach OSiR, 7 września, zorganizowano turniej Związków Zawodowych Rafako.

Tenisowe zmagania były sportową stroną obchodów Dnia Energetyka. W turnieju chłopców do lat 16 najlepszy okazał się Kuba Zielonka, który w finale spotkał się z II w turnieju Jankiem Rabczukiem oraz zdobywcą III m. Arkiem Erd. IV pozycję wywalczył Sebastian Mrozek z Rydułtów. W zmaganiach dziewcząt do lat 18 najlepsza była Ewa Galicka, II m. zajęła Gabrysia Deńca, III m. przypadło Nicole Świerczewskiej, a IV m. Ani Molędzie.

Organizator przewidział również konkurencję dla najmłodszych adeptów tenisa ziemnego w kat. chłopców i dziewcząt do lat 11. Najlepsi z dwóch grup awansowali do finałowej stawki, w której liderem okazał się Karol Ostrowicz, II m. zajęła Sarah Hawryszczuk. III m. było udziałem Wiktorii Mielczarek, a IV m. Stasia Rapnickiego. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 8-letni Szymon Węgrzyn. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, statuetki sportowe oraz dyplomy, a dodatkowo wśród uczestników rozlosowano nagrody i drobne upominki.