Kolejny półmaraton zaliczony

09.09.2008 00:00
W Skarżysku Kamiennej, 23 sierpnia, odbył się VIII Półmaraton, którego trasa wynosiła 21 km i 097 m.

Obok znakomitych biegaczy z Kenii, Ukrainy, Białorusi oraz czołówki krajowej udział w nim wzięli biegacze z ziemi raciborskiej: Adam Kurek z Raciborza i Jan Deńca z Rudnika. Ogółem na starcie biegu stanęło prawie 350 zawodników. Zwyciężył Joel Komen z Kenii. Raciborzanie spisali się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej Jan Deńca był XXII, a w swojej kategorii 50-latków zajął II m. Adam Kurek w generalce był XXVI. W kat. 30-latków był VI. Gościem honorowym i starterem zawodów był srebrny medalista z Pekinu Szymon Kołecki.

W kolejnym starcie w ramach obchodów dni Rydułtów Jan Deńca zmierzył się z dystansem na trasie XVI Jubileuszowego Ulicznego Biegu o Puchar Burmistrza Rydułtów. Tym razem rudniczanin w swojej kat. wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium.