Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pielgrzymkowe szlaki

09.09.2008 00:00
W czerwcu grupa z Raciborza wzięła udział w pielgrzymce do Medjugorie, a już w październiku zainteresowani wyruszą do Syrii i Jordanii.

– Dubrownik, Makarska Riwiera, Mostar, Sarajewo czy wodospady Kravica – wylicza Henryk Szramowski, który w pielgrzymce do Medjugorie wziął udział po raz 3. – Za każdym razem jestem zachwycony tymi miejscami, widoki są przepiękne. W tym roku szczególnie podobał mi się Mostar, a zwłaszcza stare miasto – część muzułmańska, gdzie czułem się jak w Turcji. Poza tym duże wrażenie zawsze robi na mnie Dubrownik. Myślę, że nawet jakbym był tam 10. raz, to zawsze znalazłoby się coś nowego do zwiedzenia. To jest taka perełka – dodaje.

Z czerwcowej pielgrzymki skorzystało ok. 45 osób, wśród których tylko 10 czy 12 uczestniczyło w niej po raz pierwszy. Organizacją podróży zajmuje się ojciec Jan z parafii św. Paschalisa na Płoni, który na 9-20 października zaplanował już wyjazd do Syrii i Jordanii. Jego koszt to 1730 USD i 350 zł. Zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać się. Kolejne pielgrzymki do Medjugorie i Ziemi Świętej organizatorzy zapowiadają już na przyszły rok.

(JaGA)

  • Numer: 37 (856)
  • Data wydania: 09.09.08