Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

W tańcu z gwiazdą

02.09.2008 00:00
Młodzi raciborzanie tanecznych kroków uczyli się od uczestnika telewizyjnego programu „You can dance”.

Rafał Szostok Racibórz odwiedził po raz drugi. – W sezonie wakacyjnym dość często zdarza mi się brać udział w tego typu zajęciach. Rok temu prowadziłem już warsztaty w Raciborzu, teraz wiele osób to zeszłoroczni uczestnicy – przyznaje tancerz. Chętnych do wzięcia udziału w zajęciach, w czasie których kroków tanecznych uczy się od gwiazdy telewizyjnej, nie brakowało. – Tych, którzy zgłosili się, podzieliliśmy na dwie grupy wiekowe, do 15 lat i powyżej 15 – wyjaśnia prowadzący. – Muszę przyznać, że radzą sobie świetnie. Są to amatorzy, którzy przyszli z pustymi rękami, a wychodzą już z tych zajęć z pewnymi umiejętnościami. Zdziwiło mnie tylko, że dużo więcej jest dziewczyn niż chłopaków – dodaje.

W czasie czterech warsztatowych dni uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami hip-hopu, breakdance czy electric boogie. W warsztatach uczestniczyły m.in. dziewczyny, które w roku szkolnym tańczą w zespole folklorystycznym. – To jest zupełnie inny rodzaj tańca, ale podoba nam się bardzo – stwierdziły. – Każde przygotowanie taneczne przydaje się, jest wtedy dużo łatwiej – przyznaje Rafał Szostok.

Na zakończenie, w piątek, 22 sierpnia, młodzi tancerze zaprezentowali pozyskane na letnich warsztatach umiejętności w czasie krótkiego pokazu tanecznego.

(JaGA)

  • Numer: 36 (855)
  • Data wydania: 02.09.08